KONST / Litografier / Litografi 8067242
nr 806 7242
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Litografi, Einar Jolin (1890-1976), 155/360, signerad, motivets mått: 36x57
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 februari 2013
kl 19:46:00
300 kr
400 kr
500 kr
500 kr
600 kr